بلوک سبک بتنی

طبق استاندارد ملی ایران به شماره 7782 ، بلوک سبک بتنی به بلوکی گفته می شود که چگالی آن بلوک ها حداکثر 1700 کیلوگرم بر متر مکعب باشد . مواد تشکیل دهنده بلوک سبک عبارتند از : سیمان ، ماسه ، آب و سبک دانه های طبیعی یا صنعتی .
یکی از انواع بلوک هایی که در دیوار چینی مورد استفاده قرار می گیرد بلوک های سیمانی سبک یا بلوک سبک پوکه ای می باشد . بلوک های سیمانی سبک از مخلوط شدن سیمان ، آب ، سنگدانه های سبک ، در دستگاه های مخصوص ساخت بلوک پس از لرزاندن و متراکم نمودن تولید می شوند . این بلوک های پوکه ای قابلیت تولید در ابعاد مختلف را دارند و به صورت توخالی و ته پر می باشند که این ویژگی باعث کاهش هزینه های ساخت و ساز می شود .
بلوک پوکه معدنی ، از پوکه معدنی تولید می شود که همانطور که از اسم آن مشخص است از معدن استخراج می شود که همان خاکستر مواد آتشفشانی است .

ابتدا به وسیله ایستگاه توزین مصالح و باسکول اتوماتیک دیجیتالی ، مواد اولیه که شامل پوکه ، سیمان ، آب و مواد افزودنی بتن است ، اندازه گیری می شود و توسط دو اسکرو به یک عدد میکسر که جمعا ظرفیت آن 50 متر مکعب در ساعت است انتقال داده می شود و بعد از مخلوط شدن ، به وسیله نوار نقاله به دستگاه منتقل می شود و پس از پر کردن قالب همراه با پنج ویبره و پرس 200 تنی به صورت همزمان صورت میگیرد .  سپس بلوکهای تولید شده بر روی پالت های فلزی، توسط رباتهای جمع کن و لیفتراک به اتاق بخار منتقل شده و بعد از طی زمان ۱۲ ساعت به وسیله رباط های جمع کن بر روی پالت های فلزی و چوبی چیده شده و در نهایت ،بسته بندی و تسمه کشی صورت می پذیرد و پس از تایید بخش کنترل کیفیت ،تولیدات شماره گذاری و تاریخ خورده، سپس جهت دپو و بارگیری به باند محوطه انتقال پیدا می کند.

  • وزن کم ( کاهش بار مرده سازه )
  • عایق صوتی ( تأمین کننده مبحث 18 و 19 مقررات ملی ساختمان )
  • عایق حرارتی ( تأمین کننده مبحث 18 و 19 مقررات ملی ساختمان )
  • مقاومت بالا
  • کارپذیری فیزیکی ( قابلیت شیارزنی مسیر کابل ، برش ، میخ کوبی و سوراخ کاری )
  • کارپذیری با انواع ملات
  • سرعت اجرای بالا
WordPress Themes

Enter your keyword