راهنمای خرید بتن آماده

راهنمای خرید بتن آماده

راهنمای خرید بتن آماده

آیا تاکنون برای خرید بتن آماده اقدام کرده‌اید؟ اگر پاسخ مثبت است پیشنهاد می‌کنیم که یکبار دیگر بعد از خواندن این مطلب امتحان کنید، به احتمال زیاد، با اشتباهات بسیار ساده‌ای مواجه خواهید شد که حتی به آنها فکر هم نکرده‌اید. همانطور که برای خرید یک وسیله ساده یا یک ابزار سنگین به بررسی فاکتورهای مختلفی می‌پردازید، در این مورد نیز ملزم هستید با دقت کامل رفتار کرده و شرایط خود و کارخانه مورد نظر را لحاظ کنید. در جریان خرید بتن آماده موارد مختلفی وجود دارد که موفقیت یا شکست فرآیند خرید را تعیین می‌کنند.

طبیعتاً فرآیند خرید بتن آماده از شما شروع شده و در نهایت به خود شما برمیگردد، اما در این وسط شما با چند مورد از جمله کارخانه بتن آماده و ماشینهای حمل آن سر و کار خواهید داشت که کیفیت بتن را تعیین می‌کنند. انجام مناسب هر کدام از این مراحل باعث می‌شود که در نهایت فرایند بتن ریزی به شکل بهتری انجام گیرد و کیفیت پروژه نهایی تضمین شود. اما چه فاکتورهای مهمی می‌توانند خرید بتن آماده را تحت تأثیر قرار دهد و یا حتی گزینه خرید ما را تغییر دهند؟

در این مطلب به چند فاکتور مهم در زمینه خرید بتن آماده خواهیم پرداخت و تأثیر هر کدام بر کیفیت نهایی بتن را شرح می‌دهیم. بنابراین با ما در کارخانه بتن آماده پاسارگاد همراه باشید!

به هنگام خرید بتن آماده میزان بتن مورد نیاز خود را مشخص کنید

اولین و شاید مهمترین فاکتوری که به هنگام خرید بتن آماده باید مد نظر قرار دهید و اهمیت بسیاری بر سفارش شما دارد، این است که میزان بتن مورد نیاز خود را از قبل تعیین کنید و سفارش خود را با توجه به آن انجام دهید. اگر یک پیمانکار هستید که بر روی پروژه‌های سنگین و بزرگ می‌کنید، طبیعتاً سرعت انجام پروژه و کیفیت بتن برای شما اهمیت ویژه‌ای دارد و باید بتوانید پروژه خود را در سریع‌ترین زمان ممکن تحویل دهید. بنابراین باید به سراغ شرکت‌هایی بروید که بتن مورد نیاز شما را با کیفیت بالا و در سریعترین زمان ممکن به شما برساند و وقفه در کار پروژه ایجاد نشود.

میزان بتن مورد نیاز در خرید بتن آماده

 اما اگر هدف شما از خرید بتن آماده رفع مشکل و ایراد بخشی از ساختمان باشد و بخواهید تنها قسمتی از منزل خود را تعمیر کنید، در این صورت به حجم نسبتاً کمی از بتن آماده نیاز خواهید داشت که سفارش شما را به به شکل کلی تحت تأثیر قرار می‌دهد. به عنوان مثال، اگر بخواهید بتن ریزی کف پارکینگ یا حتی بتن ریزی حیاط منزل خود را انجام دهید باید با استفاده از تجهیزات معمولی حجم محدوده مورد نیاز را مشخص کنید و سپس برای خرید بتن اقدام کنید. اگر نمی‌توانید بتن مورد نیاز خود را مشخص کنید، ابعاد محل را به کارخانه تولید کننده اطلاع دهید و فرایند خرید بتن آماده را تکمیل کنید.

 میزان اختلاط و هم خوردن بتن را تعیین کنید

کیفیت بتن آماده به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که برخی از آنها تابع مواد اولیه افزوده شده به بتن و برخی دیگر تابع کارهای کیفی و مهندسی هستند. به عنوان مثال، میزان اختلاط و هم خوردن بتن مشخص می‌کند که یک دست بودن بتن تا چه اندازه باشد و خرید بتن آماده با توجه به این امر صورت می‌گیرد. در برخی از قسمتهای ساختمان، بتن ریزی بسیار سخت است و به تجهیزات و مواد افزودنی ویژه‌ای نیاز دارد. این در حالی است که برخی دیگر از قسمت‌های ساختمان در دسترس هستند و انجام بتن ریزی آنها سختی چندانی ندارد با تجهیزات ساده می‌توان کار را به پایان رساند.

تاثیر میزان اختلاط در خرید بتن آماده

 حال اگر در جریان خرید بتن آماده مشخص شود که بتن ریزی برای چه قسمتی در نظر گرفته شده است، علاوه بر اینکه مواد افزودنی و تجهیزات مورد نیاز آن تأمین می‌شود، باید کارخانه تولید بتن را نسبت به میزان اختلاط آن آگاه کرد و از آنها خواست که بتن را با توجه به نیاز شما آماده کنند. اگر قصد دارید از مواد روان کننده در بتن خود استفاده کنید، از تولید کننده بخواهید که میزان اختلاط آن را بیشتر کند و شرایطی را فراهم آورد که بتن از لحاظ کیفیت و روانی در حد بسیار خوبی باشد.

 قبل از خرید بتن آماده گزینه‌های خرید بتن اینترنتی و حضوری را بررسی کنید

با توجه به رشد چشمگیر تکنولوژی و دسترسی افراد مختلف به اینترنت شرایطی فراهم شده است که شرکت‌های تولید کننده خدمات سعی می‌کنند که از این بستر برای فروش محصولات خود و ارتباط با مشتریان استفاده کنند. این شیوه باعث شده است که کارخانه‌های تولید بتن آماده نیز به دنبال استفاده از این گزینه باشند و شرایط دریافت سفارش از طریق اینترنت را فراهم کنند. این موضوع می‌توانند برای خرید بتن آماده مفید باشد و گزینه خرید بیشتری در اختیار مشتریان قرار دهد. از سوی دیگر خریداران می‌توانند از این طریق قیمت‌های مختلف را مقایسه کرده و انتخاب نهایی خود را با توجه به این قیمت‌ها انجام دهند.

گزینه های خرید بتن آماده

 بنابراین اگر برای خرید بتن آماده اقدام کرده‌اید، ابتدا به سراغ گزینه‌های اینترنتی و سایت‌های شرکت‌های مختلف بروید و از آنها در مورد محصولات و کیفیت بتن سؤال کنید. پس از جمع آوری اطلاعات و مشورت با شرکت‌های مختلف، به صورت حضوری به چند مورد از کارخانه‌ها مراجعه کنید و کیفیت کار آنها را بررسی کنید. این موضوع به شما کمک می‌کند که در وهله اول بدون رودربایستی قیمت بتن آماده را مقایسه کنید و در وهله دوم نحوه تولید بتن آماده و شرایط اعمال شده بر آن را ببینید. در هر کدام از این مراحل با مواردی مواجه خواهید شد که ممکن است انتخاب نهایی شما را در مورد خرید بتن آماده تحت تأثیر قرار دهد.

نوع بتن مورد نیاز خود را مشخص کنید

نوع بتن آماده به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و با تغییر کوچکی در مواد اولیه ممکن است ویژگی‌های آن به شکل کلی تغییر کند. در جریان تولید بتن از ماسه سنگ، آب، سیمان، و مواد افزودنی مختلفی استفاده می‌شود. تغییر در هر کدام از این موارد منجر به تغییر خصوصیات کلی آن می‌شود. به عنوان مثال، زمانی که اندازه ماسه سنگ تغییر کند، علاوه بر اینکه باید میزان سیمان مورد استفاده را تغییر داد، به احتمال زیاد مواد افزودنی استفاده شده و محل کاربرد بتن نیز تغییر می‌کند. به همین دلیل به هنگام خرید بتن آماده انتخاب نوع بتن اهمیت بسیاری دارد.

نوع بتن در خرید بتن آماده

با این وجود زمانی که برای خرید بتن آماده اقدام می‌کنید، مشخص کنید که محل استفاده از بتن چه قسمتی از منزل است و با مشورت با یک مهندس سازه تعیین کنید که به چه نوعی از بتن و چه مصالحی نیاز دارید. با توجه به محل استفاده خود، نوع بتن مورد استفاده را مشخص کنید و به کارخانه بتن سفارش دهید. البته کارخانه‌های بتن آماده شرایطی را فراهم آورده‌اند که می‌توانید با همان شرکت مشورت کرده و محصول مورد نیاز خود را سفارش دهید.

به سراغ کارخانه‌های تولید بتن آماده در محل زندگی خود بروید

یکی دیگر از فاکتورهای که خرید بتن آماده را تحت تأثیر قرار می‌دهند و حتی ممکن است گزینه‌ی انتخابی شما را تغییر دهند، این است که فاصله کارخانه تولید بتن آماده تا محل انجام پروژه در چه اندازه‌ای باشد. اگرچه بتن آماده برای مدت زمان طولانی‌تری خصوصیات اولیه خود را حفظ می‌کند اما باید در نظر داشت که نگه داشتن آن در فاصله زمانی طولانی مدت باعث افت کیفیت بتن و از دست رفتن خصوصیات اولیه می‌شود.

خرید بتن آماده از کارخانه های محلی

 به همین دلیل تلاش کنید که برای خرید بتن آماده به سراغ گزینه‌هایی بروید که در فاصله کمتری نسبت به پروژه شما قرار داشته باشند. اما اگر احساس می‌کنید که کارخانه‌های نزدیک به محل سکونت شما نمی‌توانند کیفیت مورد نظر شما را تأمین کنند، بهتر است به گزینه‌ی استفاده از بتن آماده خشک فکر کنید و در محل پروژه آن را آماده کنید. اگرچه این موضوع می‌توانند هزینه‌ی نهایی شما را افزایش دهد، اما مانع از افت کیفیت بتن می‌شود.

 قیمت شرکت‌های مختلف را با هم مقایسه کنید

آخرین موردی که در جریان خرید بتن آماده باید مد نظر قرار دهید، قیمت محصولات شرکت‌های مختلف است. معمولاً کارخانه‌های تولید بتن آماده با توجه به فاکتورهای مختلفی که لحاظ می‌کنند، قیمت‌های متنوعی نیز برای آنها در نظر می‌گیرند. به همین دلیل می‌توانید از طریق تماس تلفنی و یا سایت‌های اینترنتی از قیمت محصولات آنها مطلع شوید و با توجه به بودجه پروژه خود برای خرید بتن اقدام کنید.

قیمت در خرید بتن آماده

 توجه به فاکتورهای مختلف کمک می‌کند که خرید بتن آماده شناخت بهتری انجام گیرد و خریدار کمترین زمان ممکن را متحمل شود. برای دریافت مشاوره در این زمینه و سفارش بتن آماده با ما در تماس باشید.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

WordPress Themes

Enter your keyword