چند دلیل مهم برای اینکه از خرید بتن آماده پشیمان نخواهید شد

چند دلیل مهم برای اینکه از خرید بتن آماده پشیمان نخواهید شد

چند دلیل مهم برای اینکه از خرید بتن آماده پشیمان نخواهید شد

خرید بتن آماده یکی از راهکارهایی است که پیمانکاران و طراحان پروژه‌های بزرگ ترجیح می‌دهند که از آن استفاده کنند و از این طریق در سرعت و زمان پروژه خود صرفه‌جویی لازم را انجام دهند. شاید از نگاه برخی از افراد زمان و سرعت انجام پروژه اهمیت چندانی نداشته باشد و به خاطر همین موضوع زمان تحویل آن را چندان مهم ندانند. اما کسانی که به صورت حرفه‌ای در حوزه ساخت و ساز فعالیت دارند و ممکن است در یک فاصله زمانی با چند پروژه همزمان مواجه شوند، به پایان رساندن یک پروژه و تحویل آن در سریعترین زمان ممکن بسیار مهم است و تأثیر مهمی بر میزان درآمد آنها خواهد داشت.

به همین دلیل اکثر پیمانکاران و حرفه‌ای‌های این حوزه ترجیح می‌دهند که با خرید بتن آماده بسیاری از محدودیت‌های زمانی پروژه خود را از بین ببرند و از این طریق شرایط اقتصادی مناسبی برای خود فراهم کنند. محاسبات صورت گرفته و با توجه به استفاده از تجهیزات مختلف، طبیعی است که قیمت خرید بتن آماده نسبت به تولید کردن آن در کارگاه همان پروژه بالاتر باشد، اما در این میان مسائلی به وجود می‌آید که ممکن است با آن بسیار بیشتر از بحث هزینه‌ها و قیمت باشد.

اما، برای انجام هر کاری طبیعتاً دلایل مختلفی وجود دارد که شما را از انجام این کار پشیمان نمی‌کنند و همین موضوع در ارتباط با خرید بتن آماده نیز صادق خواهد بود. پس با ما همراه باشید تا برخی از این دلایل را برای شما عنوان کنیم!

خرید بتن آماده اقتصادی است!

شاید هنگام محاسبه قیمت مواد اولیه و مواردی که برای تولید بتن در کارگاه لازم هستند به این نتیجه برسید که قیمت تولید بتن در کارگاه از خرید بتن آماده به صرفه‌تر است. اما، مطمئن باشید کسانی که این چنین مزیتی را برای بتن آماده در نظر گرفته‌اند، از شرایط مختلف کار در کارگاه و کارخانه‌های بتن آماده اطلاع داشته‌اند. بتن آماده از مواد خام مانند ماسه، سیمان و آب تشکیل می‌شود که عمدتاً همان محل تهیه می‌شود که در نهایت به کاهش قیمت نهایی آنها کمک می‌کند.

اقتصادی بودن خرید بتن آماده

 اما موضوع دیگری که باعث می‌شود خرید بتن آماده اقتصادی به نظر برسد این است که هزینه‌ی نگهداری آن و تجهیزات مورد نیاز آن بسیار پایین است. زمانی که یک پیمانکار به استفاده از بتن آماده تصمیم می‌گیرد، تنها کاری که انجام می‌دهند وضعیت پروژه را برای انجام هر کاری آماده کرده و با یک سفارش ساده، نیاز خود را تحویل می‌گیرد. اما کسانی که ترجیح می‌دهند در محل پروژه خود یک کارگاه داشته باشند، علاوه بر این که باید تجهیزات کافی برای تولید بتن در اختیار داشته باشند، به نیروی کاری و زمین اضافی محل احداث کارگاه نیاز خواهند داشت. به همین دلیل خرید بتن آماده می‌تواند از لحاظ اقتصادی به سود پیمانکاران باشد.

ویژگی‌های بتن آماده

 • استحکام فشاری و مقاومت در برابر خرد شدن: این ویژگی بتن آماده باعث می‌شود که از آن در ساخت شکلها و پروژه‌های مختلفی از آن استفاده شود و به مردم اجازه می‌دهد که از آن برای ساخت سازه‌های قوی و در عین حال باریک استفاده کنند.
 • مقاومت در برابر آتش: خرید بتن آماده به پیمانکاران کمک می‌کند که یک سازه مقاوم در برابر آتش بسازند که به طور طبیعی در برابر آتش مقاومت می‌کند و هیچ نیازی به مواد افزودنی ندارد.
 • عایق حرارتی: یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد بتن این است که می‌تواند در طول روز گرما را جذب کند و آنها را در مواقع سرد و شب به محیط برگرداند. این ویژگی در سایر محصولات و مصنوعات ساختمانی دیده نمی‌شود.
 • عایق صوتی: سازه‌های بتنی ساخته شده توسط بتن آماده سطح بسیار خوبی از عایق بودن در برابر صوت را نشان می‌دهند و به همین دلیل در بسیاری از پروژه‌های مسکونی و تجاری از گزینه خرید بتن آماده برای ساخت و ساز استفاده می‌شود.

ویژگی بتن در خرید بتن آماده

 استفاده آسان و ایمنی از بتن آماده

 • سرعت: بسیاری از تکنیکهای جدید در حوزه ساخت و ساز اجازه می‌دهند که زمان آنها در پروژه‌های مختلف بسیار کاهش یابد. در مورد گزینه‌ی خرید بتن آماده نیز سرعت یک فاکتور بسیار مهم است و زمان ساخت پروژه را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد.
 • کارپذیری: یکی دیگر از مزایایی که خرید بتن آماده در اختیار پیمانکاران قرار می‌دهند این است که می‌توان آن را در مسافت‌های طولانی، به صورت افقی و عمودی، جابه جا کرد و حتی از پمپ برای بالا بردن آن در محیط‌های مختلف استفاده کرد. امروزه به لطف مواد افزودنی روان کننده شرایطی فراهم شده است که سیالیت بتن بسیار بالاتر می‌رود به همین دلیل می‌توان آن را به شکل‌های مختلفی جابجا کرد. از سوی دیگر، تولید بتن خود متراکم و ضخیم امکان استفاده از آن در مناطق رادیواکتیو فراهم می‌کند.

ایمنی و استفاده آسان در خرید بتن آماده

 بتن یک ماده چند منظوره است

 • انعطاف پذیری در طراحی: بتن آماده به دلیل داشتن خاصیت سیال بودن و امکان جابجایی آن، برای ساخت اشکال پیچیده و منحنی‌های مختلف گزینه بسیار مناسبی به حساب می‌آید.
 • انعطاف پذیری: خرید بتن آماده باعث می‌شود که برای نیازهای خاص کارگاه، گزینه‌های مختلفی مطرح شود.
 • طراحی و زیبایی: بتن آماده را می‌توان با طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها، الگوها و بافت‌ها مورد استفاده قرار داد. ترکیبات مختلف این ماده می‌تواند اثرات چشمگیری ایجاد کند.

اهمیت بتن در خرید بتن آماده

خدمات و قابلیت‌های منحصر به فرد کارخانه بتن آماده

بتن آماده با توجه به خدمات و قابلیت‌های منحصر به فرد خود می‌تواند شرایط زیر را برای پیمانکاران فراهم کند:

 • خرید بتن آماده به صورتی است که شخص پیمانکار نیازی به مراجعه به فواصل دورتر و یا تهیه بتن از شهرهای دیگر ندارد. کارخانه‌های تولید بتن آماده به صورتی هستند که پیمانکاران به راحتی می‌توانند نیازهای خود را تأمین کنند.
 • در دسترس بودن ناوگان و استفاده از کامیون‌ها و میکسر های بزرگ و کوچک اجازه می‌دهد که میزان تحویل بتن آماده تحت کنترل بوده و میزان بتن مورد نیاز به صورت بهینه تأمین شود.
 • از دیگر خدماتی که توسط کارخانه‌های بتن آماده در اختیار خریداران قرار می‌گیرند خدمات ویژه‌ای از جمله پمپ، نقاله، تحویل شبانه و غیره هستند.

تاثیر کارخانه در خرید بتن آماده

کیفیت بتن آماده

خرید بتن آماده می‌تواند کیفیت پروژه یک پیمانکار را تضمین کند، زیرا:

 • مواد اصلی و اولیه بارها مورد کنترل قرار می‌گیرند و تهیه کردن آنها در شرایط بسیار سختگیرانه صورت می‌گیرد.
 • انجام کنترل کیفی دقیق در سراسر روند تولید و تحویل بتن آماده.
 • فرمولاسیون و ساخت بتن توسط اداره استانداردهای محلی مورد بررسی قرار می‌گیرد و معمولاً بر روی کار آنها نظارت‌های مختلفی صورت می‌گیرد. بنابراین می‌توان ادعا کرد که بتن و آماده از لحاظ کیفی مشکل خاصی ندارد.

تنوع در راه حل‌ها و استفاده از بتن

بتن آماده با توجه به پیشرفت فنی، سهولت استفاده، مونتاژ و طراحی آسان و کنترل بر روی مواد افزودنی، امکان برآورده کردن نیازهای مختلف پروژه‌های ساخت و ساز را فراهم می‌کند. این موضوع به این خاطر است که:

 • امکان فراهم آوردن ترکیبات مختلف از سیمان، و سایر افزودنیهای شیمیایی برای پروژه‌های مختلف
 • تحویل و خرید بتن آماده با توجه به نیاز پروژه
 • امکان تغییر در سرعت تحویل و همچنین نحوه تحویل بتن آماده به صورت خشک و تر.

تنوع در استفاده در خرید بتن آماده

کلیات خرید بتن آماده

بتن آماده یکی از قدیمی‌ترین مصالح ساختمانی شناخته شده برای بشر است که از چند ماده اولیه اصلی ساخته می‌شود و ممکن است در برخی از موارد به آنها مواد شیمیایی اضافه شود. این افزودنی‌ها باعث می‌شود که وضعیت بتن تغییر قابل ملاحظه‌ای را داشته باشد و از آن برای اهداف مختلفی استفاده شود. به عنوان مثال، ضد یخ برای بتن ریزی در هوای سرد، روان کننده‌ها برای بالا بردن سیالیت بتن، متراکم کننده‌ها برای جلوگیری از نفوذ رطوبت در بتن، و مواد حباب زا برای تولید بتن سبک و کاربردی می‌شود.

کلیات خرید بتن آماده

 اما یکی از راهکارهایی که این حوزه را با تحول بزرگی مواجه کرده است، خرید بتن آماده است که پیمانکاران راه از مسئله تولید بتن در محل پروژه نجات می‌دهد. خوشبختانه در حال حاضر کارخانه‌های متعددی وجود دارند که به طور آماده با کیفیت تولید کرده و در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. خرید بتن آماده از لحاظ مختلفی می‌تواند به پیمانکار کمک کند که مهم‌ترین آن‌ها سرعت انجام کار، و اطمینان از کیفیت نهایی بتن است. در طول ۲۰ سال گذشته، پیشرفت‌های باورنکردنی به صورت ویژگی‌های اتوماتیک، کنترل‌های هیدرولیک، هیدرولیک هوا، تجهیزات تخلیه با سرعت بالا، اندازه گیری و بارگیری مواد و همچنین تعیین مقیاس برای بررسی آنها به حوزه خرید بتن آماده وارد شده است.

استفاده از گزینه خرید بتن آماده چندان پیچیده به نظر نمی‌رسد و تنها پیمانکار باید به گردآوری اطلاعات در حوزه‌های مختلف بپردازد و یک کارخانه بتن آماده با ویژگی‌های سازگار با پروژه خود انتخاب کند. معمولاً در زمینه قیمت بتن آماده، اختلاف چندانی بین شرکتهای تولید کننده وجود ندارد و موضوع‌های مهم‌تری مانند دسترسی و سرعت عمل می‌تواند تأثیر گذار باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید و سفارش بتن آماده، بحث‌های مطالب وب سایت ما مراجعه کنید و برای سفارش محصول با ما در تماس باشید.

یک کامنت

 1. […] نزدیکترین مسافت ممکن تهیه کرد. در ضمن تولید بتن یا حتی خرید بتن آماده نیازی به مهارت یا گذراندن دوره خاصی ندارند و پیمانکار […]

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

WordPress Themes

Enter your keyword