راهنمای کلی در مورد قیمت بتن آماده

راهنمای کلی در مورد قیمت بتن آماده

راهنمای کلی در مورد قیمت بتن آماده

بسیاری از افراد در ابتدای مسیر ساخت و ساز فکر نمی‌کنند که قیمت بتن آماده چندان بالا باشد و ممکن است برای تمامی پروژه‌های خود به استفاده از این گزینه فکر کنند. این موضوع باعث می‌شود که آنها در قسمت‌های مختلف از بتن ریزی فونداسیون گرفته تا بتن ریزی سازه اصلی، از بتن آماده استفاده کنند و در نهایت بودجه‌ای که برای این کار اختصاص داده اند برای آن‌ها کاملاً غیرقابل درک باشد. این در حالی است که قیمت بتن آماده علاوه بر هزینه خرید مواد اولیه، ممکن است به فاکتورهای دیگری نیز بستگی داشته باشد که رعایت آنها به کاهش هزینه کلی کمک می‌کند.

با این حال اگر پیمانکار سازنده نسبت به قیمت بتن آماده اشتباهاتی داشته باشد و موارد مؤثر بر این قیمت‌گذاری را به خوبی درک نکرده باشد، ممکن است به طور ناگهانی متوجه شود که اجرای سازه بیش از آنچه که تصور می‌کرده است، گران‌تر تمام شده و مجبور است که در قسمت‌های مختلف دیگر به صرفه جویی بپردازد. این در حالی است که با درک درست از تمامی این موارد می‌توان قیمت بتن آماده را به اعدادی معقول نزدیک کرد و حتی در همه سازه نیز از آن استفاده کرد.

با توجه به اهمیت این موضوع، ما در این مطلب یک راهنمای کلی در مورد قیمت بتن آماده و نحوه سفارش آن ذکر خواهیم کرد. پس با ما در کارخانه بتن آماده پاسارگاد همراه باشید!

قیمت بتن آماده

با توجه به اینکه بتن آماده بر اساس معیار حجم به فروش می‌رسد، بنابراین لازم است که منطقه‌ای را که می‌خواهید پر کنید بشناسید. قیمت بتن آماده به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل محل زندگی شما و نوعی از بتن که سفارش داده‌اید می‌شود. با این حال، به طور کلی، در بهترین شرایط یک پیمانکار موظف است که هزینه‌ای بین ۶۵ تا ۸۵ یورو به ازای هر متر مکعب از بتن بپردازد. طبیعتاً اگر سازنده بتواند شرایط مناسبی برای کار خود فراهم کند، امکان مذاکره با کارخانه بتن آماده را خواهد داشت می‌تواند از تخفیف‌های آنها استفاده کند. اما چیزی که در این مورد اهمیت دارد این است که در مورد قیمت بتن آماده با سایر شرکت‌ها نیز صحبت کنید و به فکر معامله‌ای معقول و متناسب با بودجه خود باشید.

قیمت بتن آماده

نحوه داشتن یک سفارش خوب

چند قاعده اساسی وجود دارد که قبل از خرید بتن آماده باید آنها را درک کنید و در نهایت سفارش خود را با توجه به آن انجام دهید. در وهله اول، بتن در انواع مختلف و تراکم‌های متفاوتی ساخته می‌شود و معمولاً این محصولات متناسب با پروژه‌های مختلف و شرایط آنها عرضه می شوند. علاوه بر این، مخلوط بتن آماده ممکن است با رنگ و بافت متفاوت باشد، بنابراین مهم است بدانید که وضعیت بتن آماده به چه صورت بوده و نیاز شما به چه شکلی است. این تغییرات همگی بر قیمت بتن آماده تاثیرگذار هستند، بنابراین انتظار می‌رود که در سفارش‌های مخصوص خود مجبور به پرداخت قیمت بالاتری باشید.

 تراکم و دانسیته بتن

مقررات سختگیرانه ای برای تراکم و دانسیته بتن مورد نیاز در مناطق مختلف وجود دارد. به عنوان مثال، داستان یک ساختمانی که تمامی رفت و آمد آن به اعضای یک خانواده ختم می‌شود، با تراکم بتن آماده مورد استفاده در یک سال یا یک پیاده رو متفاوت است. به عنوان یک قاعده کلی، در مورد مناطقی که نیاز به مقاومت بالا در برابر استفاده از وسایل سنگین و ترافیک بالا دارند، حدود ۲۵ درصد قیمت بتن آماده به ازای هر مترمکعب افزایش می‌یابد.

تراکم بتن و تاثیر بر قیمت بتن آماده

حجم

عنوان شد که قیمت بتن آماده بر اساس حجم تعیین می‌شود و بر همین معیار به فروش می‌رسد. بنابراین قبل از تماس با تأمین کننده و کارخانه بتن آماده مهم است که نیازهای خود را بسنجید. استفاده از مکعب مخصوص استاندارد برای محاسبه حجم بتن مورد نیاز به این صورت آسان است؛ اما اگر شکل سازه شما پیچیده‌تر باشد ممکن است به روشهای دیگری نیاز داشته باشد. خوشبختانه در حال حاضر ماشین حساب‌های پیشرفته ساخته شده‌اند که برای کمک به این گزینه مناسبی محسوب می‌شوند. بنابراین در جریان تعیین قیمت بتن آماده باید به حجم بتن مورد نیاز توجه داشته باشید.

اسراف و دور ریختن بتن

یکی از مهمترین مواردی که هنگام خرید بتن آماده باید در نظر گرفته شود این است که دور ریختن‌ها و اسراف‌های احتمالی را تا حد ممکن از بین ببرید. وجود چنین پدیده‌هایی در یک سازه به این معنی است که شما به حدود ۵ تا ۱۰ درصد بیشتر از نیاز اصلی خود بتن نیاز دارید. طبیعتاً این موضوع می‌تواند قیمت بتن آماده را برای شما افزایش دهند. هیچ چیزی نمی‌تواند بدتر از این باشد که بتن کافی برای تکمیل پروژه خود در اختیار نداشته باشید و سایر قسمت سازه بتنی در حال خشک شدن باشد.

اسراف و تاثیر آن بر قیمت بتن آماده

 محتوای آب موجود در بتن

یکی دیگر از مواردی که به هنگام سفارش خرید بتن آماده باید مدنظر قرار داد، میزان رطوبت و آب موجود در بتن است. طبیعتاً هر چه یک بتن محتوای آب بیشتری داشته باشد، امکان کار کردن بر روی آن راحت‌تر است و می‌توان آن را به قسمت‌های مختلف حرکت داد. البته انتخاب این گزینه بیشتر به نوع پروژه و سازه شما بستگی دارد و باید آنها را با توجه به نیاز مهندسی خود انتخاب کنید.

برخی از فاکتورهای اضافی مؤثر بر قیمت بتن آماده

قیمت بتن آماده ممکن است به سرعت از کنترل خارج شود و اگر هزینه‌های لحاظ شده در فاکتور را به خوبی در نظر نگیرید، ممکن است از سفارش خود پشیمان شوید. مهم است که با تأمین کنندگان و کارخانه‌های بتن آماده درباره نیازهای خود صحبت کنید از آنها بخواهید که در مورد بهترین زمان برای تحویل و نحوه استفاده از بتن آماده به شما مشاوره بدهند. طبیعتاً می‌توانید در این مورد چند سؤال مطرح کنید که با پاسخ دادن از آنها، از پرداخت قیمت بتن آماده بالاتری فرار کنید.

فاکتورهای موثر بر قیمت بتن آماده

کامیون یا میکسر تا چه اندازه می‌تواند منتظر بماند؟

این سؤال برای ایجاد برنامه ریزی زمانی که ممکن است کارآمد باشد مناسب است و باید در نظر داشته باشید که شرکت ها نمی‌خواهند مدت زمان طولانی را در محل پروژه صبر کنند. در حالت معمول حدود ۵ دقیقه طول می‌کشد تا هر متر مکعب از بتن تخلیه شود و در حدود ۱۰ دقیقه دیگر نیز برای پاکسازی و انجام کارهای دیگر اختصاص می‌یابد. طبیعتاً هر تغییری در این زمان ممکن است هزینه‌هایی بر روی قیمت بتن آماده اضافه کند. بنابراین باید در مورد پروژه خود شناخت کافی داشته باشید و حداقل زمان برای تخلیه و استفاده از بتن در نظر بگیرید.

چگونه بلافاصله از بتن استفاده کنم؟

این یکی دیگر از سؤالات مهم است که شما می‌توانید از کارخانه‌های بتن آماده بپرسید؛ زیرا نمی‌خواهید بخشی از بتن را به صورت بلا استفاده از دست بدهید. به طور کلی، بتن آماده را می‌توان در حدود یک ساعت مورد استفاده قرار داد و پس از این زمان خشک شده و غیر قابل استفاده است. در مناطق گرم نیز باید این زمان را کاهش دهید و در حداقل کمتر از یک ساعت کار خود را به پایان برسانید. درک این موضوع به کاهش قیمت بتن آماده کمک می‌کند.

استفاده سریع از بتن و تاثیر بر قیمت بتن آماده

 آیا می‌توان تحویل بتن آماده را به تعویق انداخت؟

در برخی موارد خاص، مانند شرایط آب و هوایی بد، ممکن است نیاز به تعویق انداختن تحویل بتن آماده داشته باشید و معمولاً کارخانه‌های بتن آماده نیز با شما همکاری می‌کنند. البته توجه داشته باشید که لغو کردن سفارش در لحظات آخر ممکن است بسیار پرهزینه باشد و قیمت تمام شده بتن آماده به شکل عجیبی افزایش دهد. این موضوع زمانی نگران کننده تر می‌شود که بتن شما قبلاً آماده شده و در مسیر پروژه باشد.

 آیا هزینه‌های اضافی برای بارهای جزئی در نظر گرفته می‌شود؟

کامیون‌ها و میکسر ها به طور متوسط حدود ۶ متر مکعب بتن را حمل می‌کنند. اضافه کردن بارهای جزئی ممکن است برای هر مترمکعب باعث افزایش قیمت بتن آماده شود. البته می‌توانید در سفارش خود ذکر کنید که از تریلرهای کوچکتری همراه با بار از استفاده شود که این موضوع به کاهش هزینه کلی کمک می‌کند.

بار اضافی و تاثیر بر قیمت بتن آماده

 برای به دست آوردن بهترین قیمت بتن آماده ضروری است که در مورد آن شناخت کافی داشته باشید و آماده سازی های لازم را برای آن صورت دهید. داشتن برنامه ریزی مناسب در هر کدام از این مراحل نه تنها باعث می‌شود که از هدر رفتن بتن جلوگیری شود، با یک خطای کوتاه باعث افزایش قیمت بتن آماده نمی‌شوید.

ما نیز در کارخانه بتن آماده پاسارگاد در کنار شما خواهیم بود و اطلاعات کافی در مورد قیمت بتن آماده و نحوه استفاده از آن را در اختیار شما قرار خواهیم داد. پس با ما در تماس باشید.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

WordPress Themes

Enter your keyword